Realizované projekty

Běh do Hradiska, Vlčatín

Běh do Hradiska
28. 5. 2017
Obec Vlčatín ve spolupráci s SDH Vlčatín, s vydatným přispěním sponzorů Mikroregionu Horácko a Nadace ČEZ, uspořádali v neděli dne 28. 5. 2017 třetí ročník „Běhu do Hradiska“. Běžecký závod se koná do vrchu Hradisko, který je dominantou obce Vlčatín.
Závod se uskutečnil v několika věkových kategoriích – děti, ženy a muži. Na 224 metrů dlouhé lesní trati s převýšením 30 metrů soutěžilo celkem 59 závodníků - 33 dětí ve dvou kategoriích, 13 žen a 13 mužů. Závodu se účastnili i závodníci z blízkého okolí.
Start i cíl je pod kopcem Hradisko (běží se nahoru i dolů). Děti mají trať 200m (100 nahoru a 100 dolů), ženy 300m a muži 450m.
Součástí společenského odpoledne byl i doplňkový program pro děti i dospělé. Soutěžilo se ve zvedání traktorových pneumatik na čas. Dále probíhaly soutěže tříčlenných družstev v paintballu. Pro děti byl i skákací hrad, shazování plechovek tenisovým míčkem, chůze na chůdách. Pan Šilhana, zástupce firmy Pyros, předvedl i praktickou ukázku hašení ohně. Součástí odpoledne byl i ukázka přeletu modelářských letadel.
Pro vítěze jednotlivých kategorií byly připraveny hodnotné ceny.
Samozřejmě bylo zajištěno vydatné občerstvení – pivo, limo, sladkosti a grilované ryby..

Zdařilé odpoledne se vydařilo mimo jiné i za významné podpory všech sponzorů, obce Vlčatín a dobrovolníků z řad místního SDH a občanů obce, kteří pomáhali s přípravou a úklidem. Tímto díky všem zúčastněným a na šťastnou shledanou v příštím ročníku.

Přítomen byl i zástupce Třebíčského deníku.