Horácko - ekologický mikroregion
Senioři Facebook YouTube
Facebook
rozšířené vyhledávání

Realizované projekty

Čištění břehů Dalešické přehrady - Číměř

I navzdory vyhlášení nouzového stavu a zákazu shromažďování se našim hasičům také letos povedlo zorganizovat čištění břehů Dalešické přehrady – pravda, v poněkud omezené míře. Museli si rozdělit úseky tak, abychom se nepotkávali, a dodržovat všechna nařízení vlády včetně nošení roušek a dalších ochranných pomůcek. Záměrně bylo také méně účastníků, aby se celá akce za těchto podmínek dala organizačně zvládnout.
Tento rok na hasiče nečekalo žádné velké nepříjemné překvapení typu vyhozená nádrž od auta, velice nemilé však bylo velké množství plastových lahví, odpadků od svačin či zavařovacích sklenic se zbytky krmiva pro ryby. Bohužel se jednalo zejména o odpad způsobený rybáři, kteří coby milovníci přírody by měli jít všem příkladem. V našem případě tomu však takto nebylo, protože mladí hasiči objevili i zrezivělé loďky, v nichž rybáři měli přes zimu „uschovány“ odpadky.
Děkujeme všem, kdo se letošního, v pořadí již šestého čištění břehů i přes ztížené podmínky zúčastnili. Je vidět, že jim jejich okolí není lhostejné.
Lenka Hůlková, starostka

Datum vložení: 16. 4. 2020 9:58
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2020 10:00
Autor: Správce Webu

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 24. 6. 2021
déšť 25 °C 14 °C
pátek 25. 6. déšť 21/13 °C
sobota 26. 6. slabý déšť 21/12 °C
neděle 27. 6. polojasno 25/13 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie