Horácko - ekologický mikroregion
Mapa webu Senioři Facebook YouTube
Facebook
rozšířené vyhledávání

Realizované projekty

Číměř - čištění břehů Dalešické přehrady

Tisková zpráva: Obyvatelé Číměře čistili své okolí
Opět po roce se číměřští občané zapojili do akce Čisté břehy, v jejímž rámci uklízeli okolí Dalešické přehrady. Zapojilo se do ní celkem jedenáct dospělých a osm dětí z řad mladých dobrovolných hasičů. Všechny děti byly z bezpečnostních důvodů starší deseti let, kvůli obtížnému terénu by mladší mohly mít problémy s pohybem a orientací.
Akce proběhla v sobotu 14. dubna 2018. Všichni její účastníci se rozdělili do tří skupin. Bohužel, i tentokrát se potvrdilo, že mnozí jedinci dovedou z přírody udělat smetiště. Několik plastových pytlů přetékalo PET lahvemi, nechybělo ale ani sklo, konzervy, karimatka a dětské boby. Pneumatika tentokrát byla nalezena jediná, ale i to je příliš vysoké číslo ke spokojenosti. Zvláště když uvážíme, že kromě pneumatiky byla nalezena i celá nádrž z automobilu.
Organizátoři si velice váží pomoci všech zúčastněných a děkují, že se do akce zapojili. Děkují také Nadaci ČEZ, která Čisté břehy podpořila. Někteří z účastníků měli při sbírání odpadků zapnutou aplikaci EPP, díky čemuž zjistili, že během akce nachodili každý zhruba sedm kilometrů. Tyto kilometry následně přemění v body Nadace ČEZ, které věnují pro pomoc potřebným.

V Číměři 15. dubna 2018

Datum vložení: 2. 1. 2019 16:40
Datum poslední aktualizace: 2. 1. 2019 16:44
Autor: Správce Webu

Aktuální počasí

dnes, pondělí 22. 4. 2024
oblačno 8 °C -3 °C
úterý 23. 4. déšť se sněhem 4/0 °C
středa 24. 4. slabý déšť 3/2 °C
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 8/2 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie