Horácko - ekologický mikroregion
Mapa webu Senioři Facebook YouTube
Facebook
rozšířené vyhledávání

Realizované projekty

Obec Třebenice

Z Horácka – ekologického mikroregionu nám byla poskytnuta dotace ve výši 3x18 000,- Kč, kterou ekologický mikroregion získal prostřednictvím nadace ČEZ.
Jelikož obec Třebenice s adresou Třebenice 58, 675 52 Lipník u Hrotovic disponuje ještě i s dvěma přidruženými obcemi (Plešice, Chroustov), byla obcí Třebenice z Horácka-ekologického mikroregionu přidělena finanční částka 3x18 000 Kč = 54 000 Kč.
V měsíci srpnu v roce 2019 si obec pořídila zahradní techniku (zametací kartáč s odhrnovací radlicí) v celkové hodnotě 33.980 Kč, včetně DPH a dále v měsíci říjnu v roce 2019 si obec pořídila benzínovou zahradní sekačku R47S v celkové hodnotě 23.990 Kč, včetně DPH. Celkově se tedy jednalo za pořízení zahradní techniky o částku 57 970 Kč.
Zahradní technika včetně příslušenství je a bude využívána především na údržbu obecních zatravněných ploch, zvláště pak v jádru návsi obce, kde se nachází 80 ti leté vzrostlé stromy lípy srdčité=alej stromů. Na podzim, kdy dochází k opadávání listí, je tato technika nedílnou součástí samotného čištění těchto travnatých a dalších jiných povrchů, které jsou listím v podzimním období velice zanešené, zapadané.
Zahradní benzínová sekačka nám velice usnadní práci se sečením travnatých ploch v obcích.
Pořízená technika nám celkově usnadní a ulehčí práci v obcích.
Celkově zaměstnancům obce nakoupená technika práci ulehčí a je nedílnou součástí v rychlosti a ulehčení daných prací, které je nutno v obcích průběžně provádět.
Jelikož obec Třebenice a příslušné přidružené obce (Plešice, Chroustov) disponují velkými obecními plochami zeleně a dalších jiných ploch, nakoupená zahradní technika je v rychlosti a jednoduchosti údržby už nedílnou součásti obcí v jejich úklidu a navíc v neposlední řadě celoročně přispěje ke zkrášlení povrchů v obcích.
Každým takovým nákupem si vylepšujeme vybavení v obci a to nám přináší velkou radost a potěšení! Ještě jednou děkujeme nadaci ČEZ a Horácku – ekologickému mikroregionu za pořízení a na spolufinancování v rámci pořízení této techniky do obce Třebenice!
Ing. Jindřich Sobotka, Ph.D., starosta obce

Datum vložení: 9. 12. 2019 19:56
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2020 9:15
Autor: Správce Webu

Aktuální počasí

dnes, pondělí 22. 4. 2024
oblačno 8 °C -3 °C
úterý 23. 4. déšť se sněhem 4/0 °C
středa 24. 4. slabý déšť 3/2 °C
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 8/2 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie